ANA SAYFA
 FİRMA HAKKINDA
 ÜRÜNLERİMİZ
 FİYATLAR
 HABERLER
 E-MAİL VE ADRES
   

1986'DAN BERİ METAL DEDEKTÖRÜ ÜRETİMİNDE

TÜRKİYE'NİN LİDER KURULUŞU

ELSAN  ELEKTRONİK  SANAYİİ

 

ELSAN DİGİTAL - BAZI ÖZELLİKLER DÜNYADA İLK KEZ BU CİHAZDA VAR -

- PROFESYONEL METAL DEDEKTÖRÜ -

   ELSAN DİGİTAL'e 6 çeşit arama başlığı takılabilir. Dijital ekranlıdır. Takılan başlığa göre arama derinliği 4 ila 9 metre arasında değişir. Derinlik kaybı yapmadan otomatik toprak ayarı yapar. Bulduğu cismin derinliğini dijital ekranında  cm cinsinden rakam olarak gösterir. Sadece altına ses sinyali verir. Sadece altın bulunduğunda yanan mavi ışıkları vardır. Kullanıcının yaptığı hataları kullanıcıya ikaz eder. Kıymetsiz metallere sinyal vermez. Sesli ayırımda her metale ayrı tonda ses çıkarır. Işıklı ayırımı vardır. Derinlik artırıcı turbo devresi vardır.

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

ELSAN 2000   -  GELİŞMİŞ PROFESYONEL METAL DEDEKTÖRÜ -

   ELSAN 2000'e 6 çeşit arama başlığı takılabilir. Takılan başlığa göre arama derinliği 4 ila 9 metre arasında değişir. Otomatik toprak ayarı yapar. Çamur altında veya su altında arama yapabilir. Kıymetsiz metallere sinyal vermez. Sesli ayırımda her metale ayrı tonda ses çıkarır. Işıklı ayırımı vardır. Kıymetli metallerde üçlü yeşil ışıklarını yakar. Kıymetsiz metallerde üçlü sarı ışıklarını yakar. Hedefe yaklaşıldıkça sayısı artarak yanan 12 kırmızı ışığı vardır. İbresinin sağa veya sola sapmasıyla bulduğu metal hakkında bilgi verir.

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

 

ALTIN EX3 - MÜKEMMEL VE KOLAY KULLANIMLI METAL DEDEKTÖRÜ -

 ALTIN EX3'e 6 çeşit arama başlığı takılabilir. Takılan başlığa göre arama derinliği 4 ila 9 metre arasında değişir. Kıymetsiz metallere sinyal vermez. Sesli ayırımda her metale ayrı tonda ses çıkarır. Işıklı ayırımı vardır. Kıymetli metallerde üçlü yeşil ışıklarını yakar. Kıymetsiz metallerde üçlü sarı ışıklarını yakar. İbresinin sağa veya sola sapmasıyla bulduğu metal hakkında bilgi verir.  Derinlik artırıcı turbo devresi vardır.

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

 

PROMETAL - DEFİNE ARAYANLARIN METHETTİKLERİ CİHAZ -

   PROMETAL'e 6 çeşit arama başlığı takılabilir. Takılan başlığa göre arama derinliği 4 ila 9 metre arasında değişir. Kıymetsiz metallere sinyal vermez. Sesli ayırımda her metale ayrı tonda ses çıkarır. Otomatik toprak ayarı yapar. Çamur altında veya su altında arama yapabilir. İbresinin sağa veya sola sapmasıyla bulduğu metal hakkında bilgi verir.

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

 

METADET   - DERİN ARAYAN VE AYIRIMLI METAL DEDEKTÖRÜ -

   METADET büyük hedeflerde 20 cm çaplı küçük başlıkla 3m, 30 cm çaplı orta başlıkla 3,5m, 40 cm çaplı büyük başlıkla 4m derinlik menziline sahiptir. METADET’daki ayırım sistemi cihazı çivi, tel, nal, gibi demir eşyalara ve sigara folyosuna sessiz bırakır. Cihaz altına, gümüşe, kıymetli metallere sinyal verir. METADET topraktaki bazı minerallerin sebep olduğu yanıltıcı sinyalleri yok ederek her toprağa tam uyum sağlar. Kuru ve ıslak toprakta çalışır.

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

AYIRICI METAL - HER İŞİ BAŞARAN METAL DEDEKTÖRÜ-

   AYIRICI, büyük hedeflerde, orta başlıkla 3 m, büyük başlıkla 3,5 m derinlik menziline sahiptir.  AYIRICI topraktaki bazı minerallerin sebep olduğu yanıltıcı sinyalleri yok ederek her toprağa tam uyum sağlar. Kuru ve ıslak toprakta çalışır. AYIRICI, bulunan metal gömüldüğü yerden çıkarılmadan tam olarak analiz edilebilir. AYIRICI’da kaba ve ince ayar için iki adet metal analizi düğmesi vardır.

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

BULUCU   - EKONOMİK KOLAY KULLANIMLI METAL DEDEKTÖRÜ-

   BULUCU, büyük hedeflerde, orta başlıkla 2,5m, büyük başlıkla 3m derinlik menziline sahiptir. BULUCU topraktaki bazı minerallerin sebep olduğu yanıltıcı sinyalleri yok ederek her toprağa tam uyum sağlar. Kuru ve ıslak toprakta çalışır. BULUCU’daki ayırım sistemi cihazı çivi, tel, nal, gibi demir eşyalara ve sigara folyosuna sessiz bırakır. Cihaz altına, gümüşe, kıymetli metallere sinyal verir.

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

İZLEYİCİ - DERİNDE ARAYANLAR İÇİN METAL DEDEKTÖRÜ-

    İZLEYİCİ alıcı ve verici kısmı birleşik kullanıldığında büyük hedeflerde, 10m derinlik menziline sahiptir. Çapı 20 cm yi geçen metal hedeflerde randımanlıdır. Küçük hedeflerde diğer dedektörlerimiz kullanılmalıdır.  İZLEYİCİ derin arkeolojik aramalarda, mahzen, höyük aranmasında, yeraltındaki büyük metal cisimlerin aranmasında kullanılır.  Boşluk tespiti yapar, derindeki defineleri bulur. Taş, toprak, horasan, kaya altındakileri arar ve bulur. Boru ve kablo aranması özel programı vardır. Boru ve kabloların yeraltı haritalarının çıkarılmasında kullanılır. Boru ve kabloları da 7 metre derinden bulur ve güzergahlarını 500 metre izleyebilir

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

ARAYICI - KAPALI MEKANLARI ARAMAK İÇİN ÖZEL DEDEKTÖR -

       ARAYICI duvar içlerinde, döşeme altlarında, binanın gizli bölmelerinde, eşyaların gizli yerlerinde saklı metalleri bulur. Dar mekanlarda kullanılır. ARAYICI'nın metal analizi sviçi vardır. Define aramasında demiri görmez ve altına - gümüşe sinyal verir. Silah aranıyorsa demiri görür diğer metalleri görmez. 1 m menzili vardır. Bulunca ses verir ve kırmızı ışığını yakar.

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

ÜST ARAYICI (SCANNER)   - EKONOMİK GÜVENLİK DEDEKTÖRÜ -

     ÜST ARAYICI  (scanner) geniş duyarlı yüzeyiyle kolayca insanın üstünü tarar ve tabanca, bıçak, bomba v.b. gibi maddeleri bulur. Cihaz güvenlik kontrol noktalarında, polis denetimlerinde, terör olaylarına önlem olarak silah arama taramalarında, bina giriş kontrollerinde kullanılır.

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

 

KAPIDET   -KAPI TİPİ GÜVENLİK AMAÇLI METAL DEDEKTÖRÜ-

   KAPIDET içinden geçen insanları baştan ayağa tarar ve içeriye sokulmak istenen tabanca, kama tüfek, bomba, bıçak gibi silahları bulur. KAPIDET havaalanları, adliye binaları, askeri tesisler, fuarlar, gece kulüpleri, tehdit altındaki kuruluşlar, alış-veriş merkezleri, idari binalar, cezaevleri, stadyumlarda kullanılır.

Cihaz güvenlik kontrol noktalarında, polis denetimlerinde, terör olaylarına önlem olarak silah arama taramalarında, bina giriş kontrollarında kullanılır.

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

 

TEKNODET   -SANAYİ TİPİ METAL DEDEKTÖRLERİ-

   TEKNODET tekstil, kağıt, madencilik, çimento, gıda, toprak, ağaç, plastik, vb.sanayi sektörlerinde kullanılır; hammadde, yarı mamul veya son ürün içinde istenmeyen metal parçalarının varlığını tespit eder. TEKNODET ürünün içinde metal bulduğunda konveyör bandı durdurur, sesli ve ışıklı ikaz verir, hidrolik, mekanik, elektrikli, pnömatik sistemleri açar veya kapatır. Her gereksinim için özel olarak imal edilir.

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

DÖRT KÖŞE ARAMA BAŞLIKLARI

    Kare başlık (55x55 cm) açık arazi başlığıdır, 6,5 m menzillidir, derin arar ve oldukça hafiftir. Maxi başlık (56x75 cm) şehir dışı geniş arazilerin derin aramalarında kullanılır, 7,5 m menzillidir. Süper başlık (75x100 cm) şehir dışındaki arazilerin, yığma tepelerin (höyük), yeraltındaki mağara ve mahzenlerin üstten aranmasında kullanılır ve metal eşyaları çok derinden bulur, 9 m menzillidir.

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ 

YUVARLAK  ARAMA BAŞLIKLARI

   Küçük başlık (20 cm çaplı) kapalı yerlerin ve çalılıklı, engebeli ve taşlı arazilerin aranmasında kullanılır, 4 m menzillidir. Orta başlık (30 cm) her yerde kullanılır. Büyük kapalı mekanlarda da çalışır, 5 m menzillidir. Büyük başlık (40 cm) daha derinden bulur, ancak kapalı mekanlarda kullanılmaz. Şehir dışı yerlerde, çalısız, taşsız ve düz arazilerde daha iyi çalışır, 5,5 m menzillidir.

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

  MODÜL VE AKSESUVARLAR

# Şarj cihazları,

# Kulaklıklar,

# Eskiden alınmış cihazlara ilave elektronik cihaz ekleyerek, eski cihaza Elsan Digital özelliği katıyoruz, - bu özellikleri sayfanın en üstünde Elsan Digital bölümünde inceleyiniz.- İlave edilen modülün açıklaması için aşağıdaki detayı tıklayınız.

# Şarjlı piller, normal piller,

# Taşıma kolları,

# Cihazlar için özel çantalar

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

 

KULLANMA KILAVUZLARI

   Elsan Elektronik Sanayii firması her imal edilen cihaz için ayrıntılı kullanma kılavuzu hazırlamaktadır. Ayrıca cihaz müşteriye teslim edilirken ücretsiz kurs verilerek cihazın kullanılması öğretilir.

KILAVUZLARI KAYDETMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

HANGİ CİHAZI SEÇMELİ ?

Elsan Elektronik Sanayii'ne gelenlere her cihaz çalıştırılarak tatbikatlı anlatım yapılmaktadır. Ayrıca müşterilerimizin mukayese yapabilmeleri ve Elsan cihazlarının üstünlüklerini farkedebilmeleri için yabancı ve yerli başka firmalarca üretilmiş 20 kadar değişik model cihaz sürekli hazır bulundurulmaktadır. Elsan firması dışında üretilmiş bu cihazları isteyenler diledikleri gibi inceleyebilir ve denemeye tabi tutabilirler.

  

   Metal dedektörü nerelerde kullanılır?

   Toprak altındaki defineler nasıl oluştu?

   Define arama yönetmeliği.

   Dedektörle define aramanın suç olmadığına dair Yargıtay Genel Kurulu Kararı.

   Kültür ve tabiat varlıklarını koruma kanunu.

   Define arayanın yapması ve yapmaması gereken şeyler.

   Tarihi eserlerimize ve tabiat varlıklarımıza sahip çıkalım. Bu vatan bizim.

   Definenin yerini belli eden, taşlara oyulmuş işaretler.

   Türkiye'de bulunan sikkeler, resimleri.

   Dedektörler ne kadar derinden bulabilir? Bazı dedektör satıcılarının yanıltıcı beyanları.

   Dedektör satın alırken nelere dikkat etmeli?

   Definenin ne tarafta olduğunu (sözde !) gösteren uydurma define bulma aletleri nelerdir?

   Görüntülü cihaz, ekranlı cihaz, yeraltı kamerası, GPR yeraltı radarı nedir?

   Çubuk, şakül, alan tarama cihazı, uzun menzilli antenli tarayıcılar, lazerli tarayıcı nedir?

   Dedektörle beraber hediye verilen alan tarama cihazının size ne faydası olur?

   Define bulmak için cinlerden yararlanılır mı? Defineyi cinler korur mu?

   Kur'an'da define ile ilgili ayetler. Bu ayetlerden hangi neticelere varırız?

   Dedektör kullanıcılarının resimleri ve definecilerle ilgili karikatürler.

   Metal dedektörlerinin çalışma prensipleri ve elektronik devre şemaları.

   Metal dedektörlerinin fiyatları.

 

ELSAN ELEKTRONİK SANAYİİ

Merkez:

Molla Gürani Cad. Kilimci Sok. No: 15/B Fındıkzade - Fatih - İSTANBUL

Tel: (0212) 523 45 29 - (0212) 523 99 77   Faks: (0212) 631 22 17

Şube:

Rami Kışla Cad. Topçular İş Merkezi No: 88 Dahili No: 275 Eyüp - İSTANBUL

Tel & Faks: (0212) 544 52 80

Copyright 2007 Elsan Elektronik Sanayii - Turkey    e-mail: elsaninfo@mynet.com , elsaninfo@e-kolay.net

ANA SAYFA  FİRMA HAKKINDA ÜRÜNLERİMİZ ÖNEMLİ BİLGİLER HABERLER E-MAİL VE ADRES