ANA SAYFA
 FİRMA HAKKINDA
 ÜRÜNLERİMİZ
 FİYATLAR
 HABERLER
 E-MAİL VE ADRES
   

1986'DAN BERİ METAL DEDEKTÖRÜ ÜRETİMİNDE

TÜRKİYE'NİN LİDER KURULUŞU

ELSAN  ELEKTRONİK  SANAYİİ

ELSAN

DİGİTAL

BAZI ÖZELLİKLER DÜNYA'DA İLK DEFA BU CİHAZDA VAR

PROFESYONEL

METAL

DEDEKTÖRÜ

   ELSAN DİGİTAL'İN ÖZELLİKLERİ :
   SÜPER DERİNLİK :
ELSAN DİGİTAL büyük hedeflerde 20 cm çaplı küçük başlıkla 4m, 30 cm çaplı orta başlıkla 5m, 40 cm çaplı büyük başlıkla 5,5m, 50x50 cm dörtköşe başlıkla 6,5m, 56x75 cm dörtköşe başlıkla 7,5m, 75x100 cm dörtköşe başlıkla 9m derinlik menziline sahiptir.
   TURBO DERİNLİK ARTIRMA SVİÇİ:
ELSAN DİGİTAL ile alınan sinyal hedefin çok küçük veya çok derin olmasından dolayı anlaşılamayacak kadar zayıfsa turbo sviçi kullanılarak bu sinyal çok belirgin ve kuvvetli hale getirilir.
   DİJİTAL EKRAN :
ELSAN DİGİTAL dijital ekrana sahiptir, bu özelliğiyle Türkiye'nin ilk cihazlarından biridir. Ekranda aranılan hedefe yaklaşıldığında alınan sinyalin sayısal değeri gözükür. Ekranda en yüksek rakam belirdiğinde hedefin tam üzerinde bulunulduğu anlaşılır. Cihaz başka bir programa alındığında ise hedefin toprağın altında kaç cm derinde olduğu ekranda rakam olarak belirir. Ekranda aynı zamanda cihazın çeşitli ayarlarını takip etmek mümkündür. Pillerin şarj durumu da rakamsal olarak ekranda gözükür. Ekran gece çalışmaları için aydınlatmalıdır.
   TOPRAĞA TAM UYUM -DİJİTAL TOPRAK AYARI- :
ELSAN DİGİTAL her türlü toprakta çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Cihazda manüel toprak ayarı ve otomatik toprak ayarı olmak üzere iki türlü toprak ayarı programı vardır. Manüel toprak ayarında zemin ayarı düğmesi ile demirli, kalkerli, ıslak, vb. topraklarda sorunsuz çalışır. Otomatik toprak ayarında ise herhangi bir düğmenin döndürülmesi gerekmez, cihazın arama başlığı yere bir kaç kere yaklaştırılıp uzaklaştırıldığında cihaz otomatik olarak toprağa ayarlanmış olur. Toprak ayarı yer değişikliği yapıldığında geçerliliğini yitirirse bunu kullanıcıya ikaz eder. Toprak ayarı tamam ise yanan üç renkli ışık grubu vardır.
   DİJİTAL DERİNLİK GÖSTERME :
ELSAN DİGİTAL dijital ekranında bulduğu cismin derinliğini verir. Yüzeye yakın küçük ve orta boy cisimlerin  tespitinde derinlik göstermesi 0 ila 199,9 cm arasındadır. Derinlerde olan büyük boy cisim  tespitinde ise derinlik okuma mekanizması 1000 cm'ye kadar (10 metre) açılabilir.
   KIYMETSİZ METALLERİ SİLME :
ELSAN DİGİTAL’daki ayırım sistemi cihazı çivi, tel, nal, gibi demir eşyalara ve sigara folyosuna sessiz bırakır. Cihaz altına, gümüşe, kıymetli metallere sinyal verir.
  ÖZEL SAYISAL ALTIN AYIRIMI :
ELSAN DİGİTAL bu ayırım programında kullanıldığında, kıymetsiz metal tepitinde (demir, çivi, nal, sigara kağıdı) dijital ekranında büyüyen negatif sayılar gösterir. Gümüş, bakır, bronz gibi yarı değerli metallerde dijital ekranında büyüyen pozitif sayılar gösterir.  Altın bulunmuş ise dijital ekranında "0" -sıfır- değerine yakın sayılar gösterir.
   SESLİ VE SAYISAL AYIRIM :
ELSAN DİGİTAL her madene değişik tonda ses verir. Demire kalın bir ses alınır ve dijital ekranda sayılar negatif değerlere yükselmeğe başlar, altına siren sesi ile gümüşe ıslık sesi alınır ve dijital ekranda sayılar pozitif değerlere yükselmeğe başlar,
   IŞIKLI AYIRIM :
ELSAN DİGİTAL altın, gümüş, bakır, bronz gibi kıymetli madenlere üç adet yeşil ışığını; çivi, nal, tel gibi demir eşyalara üç adet sarı ışığını yakar.
   ÖZEL SESLİ ALTIN AYIRIMI :
ELSAN DİGİTAL'de sadece altın'a ses sinyali verecek şekilde özel bir ayırım vardır. Cihaz demir, bakır, gümüş, alüminyum, v.s. gibi bir çok metalle karşı karşıya kalsa ses sinyali vermez, ancak altın'a yaklaştırıldığında ses sinyali vermeğe başlar. Bu ses sinyali de dikkat çekici olması için kuvvetli ve kesik kesik ötme şeklinde olur ve dedektörü kullananı uyarır. Bu ayım şekli Elsan laboratuvarında geliştirilmiş olup, Türkiye'de ve Dünya'da bir ilktir.
   ÖZEL IŞIKLI ALTIN AYIRIMI :
ELSAN DİGİTAL'de sadece altın'a ışık sinyali verecek şekilde özel bir ayırım vardır. Cihazda sadece altın'da yanan üç tane mavi ışık (led) vardır. Cihaz demir, bakır, gümüş, alüminyum, v.s. gibi bir çok metalle karşı karşıya kalsa bu ışıklar yanmaz, ancak cihaz altın'a yaklaştırıldığında bu mavi ışıklar yanıp sönmeğe başlar. Bu ışıklı ikaz dedektörü kullananı uyarır. Bu ayım şekli Elsan laboratuvarında geliştirilmiş olup, Türkiye'de ve Dünya'da bir ilktir.
   İLERİ TEKNOLOJİ :
Dijital ve analog sinyal işleyen cihaz 9 değişik çalışma programına sahiptir. Cihazda 4 ayar düğmesi ile dijital ekran ve ledli göstergeler vardır.
   HEM ŞARJLI HEM PİLLİ :
Cihaz 12 adet Ni-Cd şarjlı pille 10 saat çalışır. Şarj test butonu vardır. Piller verilen adaptörle tekrar doldurulur. Cihaz normal kalem pille de çalışır.
   KULAKLIK - ÜÇLÜ TAŞIMA - IŞIK :
Kulaklık hoparlörü susturur ve sadece kullanıcı duyar. Cihaz taşıma koluna monteli, boyna veya bele askılı kullanılabilir. Gece için ışığı vardır.
   KULLANILDIĞI ALANLAR :
ELSAN DİGİTAL tek ve toplu para, altın ve define bulmak için özel olarak tasarlanmıştır. Boşluk ta bulur. Taş, toprak, horasan, kaya altındakileri arar ve bulur.
   ÜCRETSİZ KURS VE GARANTİ :
ELSAN DİGİTAL özel çantası, kulaklık, kullanma kılavuzu şarj cihazı, belgeleriyle verilir. Kullanımı tatbikatlı özel kursla öğretilir. Cihaz 1 sene garantilidir.

  

   Metal dedektörü nerelerde kullanılır?

   Toprak altındaki defineler nasıl oluştu?

   Define arama yönetmeliği.

   Dedektörle define aramanın suç olmadığına dair Yargıtay Genel Kurulu Kararı.

   Kültür ve tabiat varlıklarını koruma kanunu.

   Define arayanın yapması ve yapmaması gereken şeyler.

   Tarihi eserlerimize ve tabiat varlıklarımıza sahip çıkalım. Bu vatan bizim.

   Definenin yerini belli eden, taşlara oyulmuş işaretler.

   Türkiye'de bulunan sikkeler, resimleri.

   Dedektörler ne kadar derinden bulabilir? Bazı dedektör satıcılarının yanıltıcı beyanları.

   Dedektör satın alırken nelere dikkat etmeli?

   Definenin ne tarafta olduğunu (sözde !) gösteren uydurma define bulma aletleri nelerdir?

   Görüntülü cihaz, ekranlı cihaz, yeraltı kamerası, GPR yeraltı radarı nedir?

   Çubuk, şakül, alan tarama cihazı, uzun menzilli antenli tarayıcılar, lazerli tarayıcı nedir?

   Dedektörle beraber hediye verilen alan tarama cihazının size ne faydası olur?

   Define bulmak için cinlerden yararlanılır mı? Defineyi cinler korur mu?

   Kur'an'da define ile ilgili ayetler. Bu ayetlerden hangi neticelere varırız?

   Dedektör kullanıcılarının resimleri ve definecilerle ilgili karikatürler.

   Metal dedektörlerinin çalışma prensipleri ve elektronik devre şemaları.

   Metal dedektörlerinin fiyatları.

 

ELSAN ELEKTRONİK SANAYİİ

Merkez:

Molla Gürani Cad. Kilimci Sok. No: 15/B Fındıkzade - Fatih - İSTANBUL

Tel: (0212) 523 45 29 - (0212) 523 99 77   Faks: (0212) 631 22 17

Şube:

Rami Kışla Cad. Topçular İş Merkezi No: 88 Dahili No: 275 Eyüp - İSTANBUL

Tel & Faks: (0212) 544 52 80

Copyright 2007 Elsan Elektronik Sanayii - Turkey    e-mail: elsaninfo@mynet.com , elsaninfo@e-kolay.net

ANA SAYFA  FİRMA HAKKINDA ÜRÜNLERİMİZ ÖNEMLİ BİLGİLER HABERLER E-MAİL VE ADRES